A koronavírus által okozott veszteséges időszak után ismét nyereséges pályára állhat a minőségi vendéglátás – mondta Gerendai Károly, a Sziget fesztivál alapítója a Digital Hungarynak.
Június 9-én, szerdán este második alkalommal rendezi meg a Costes-csoport pop-up vacsoráját Budapest óriáskerekén. Az esemény lényege, hogy egyfajta „mozgó-étteremmé” válik a kerék, hiszen az egyedülálló attrakció keretében a kabinokban a Michelin-csillagos Costes Downtown étterem szolgálja fel Miguel Rocha Vieira séf legújabb kreációit.
A vendéglátásban a vállalkozások nagy része csődközeli helyzetben van, sokan pedig már csődbe is mentek – hangsúlyozta az ATV Start című ma reggeli műsorában Gerendai Károly és elárulta azt is, hogy a cégeiből a rá eső veszteség rész már másfél milliárd forintnál tart. A Sziget Kulturális Menedzseriroda Kft., a Budapest Park, a Costes és a Costes Downtown éttermek, valamint a Lupa-tavi strand tulajdonosa ezért a Magyar Gasztronómiai Egyesület (MGE) több tagjával együtt aláírt egy hatpontos javaslatcsomagot, ami a vendéglátó szektor megsegítését lenne hivatott elérni addig, ameddig majd újranyithatnak.
A rendezvényszervező és étteremtulajdonos szerint az állami bértámogatások késnek, a bankok a turisztikai vállalkozásoknak nem szívesen adnak hitelt, a járványügyi korlátozások pedig következetlenek, mondta Gerendai Károly, a Sziget Kulturális Menedzseriroda Kft., a Budapest Park, a Costes és a Costes Downtown éttermek, valamint a Lupa-tavi strand tulajdonosa egy kerekasztal-rendezvényen.
Gerendai Károly legnagyobb kitettséggel a vendéglátásban és a turizmusban rendelkezik, vagyis abban a két szektorban, amelyeket a legsúlyosabban érintett a koronavírus-válság. A Sziget Fesztivál alapítója a HVG-nek nyilatkozott az évéről.
Bár a csúcsgasztronómia világszerte, így Magyarországon is nehéz helyzetben van, a piaci szereplők folyamatosan keresik a kiutat. A budapesti csúcséttermek többsége már megnyitott, de nem feltétlenül azért, mert rentábilisan tudnának működni – mondta a Portfolio-nak Gerendai Károly. A hazai gasztronómiában is meghatározó üzletember novemberben új helyet nyit Rácz Jenő séffel, és egy speciális, „házhoz megy az étterem” jellegű szolgáltatást is elindít.
A külföldi gasztroturisták és az üzleti utazók nélkül teljesen reménytelen a helyzet az elit éttermekben - írja a Világgazdaság. A költségeket nem lehet a bevételcsökkenés mértékével leszorítani.
A város régi adóssága, hogy a rakpartok hasznosítása egyoldalú: a jelentős gépjárműforgalom és a turistahajók, szállodahajók horgonyzása lehetetlenné teszi, hogy a városlakók számára a rakpart közösségi célokra használható legyen, ezen kíván változtatni Budapest vezetése – erről tett bejelentést Karácsony Gergely főpolgármester a mai Budapest Restart beszélgetésen, amely az Indítsuk újra a turizmust Budapesten! címet viselte. A beszélgetés során a főpolgármester bejelentette a fővárosba irányuló belföldi turizmust élénkítő Restart Budapest Card-ot, amelynek segítségével a szokásos turistakedvezmények mellett nagy kedvezménnyel vehetők igénybe szállodai szolgáltatások.
Nagy a bizonytalanság, hiszen senki nem tudja megmondani, mikorra ül el a mostani járvány - nyilatkozta a Szemléleknek Gerendai Károly ismert vállalkozó, akinek az érdekeltségébe tartozik a Budapest Park, a Lupa Strand, az Óriáskerék, a Sziget, a Balaton Sound, az Akvárium, vagy a Michelin-csillagos Costes éttermek.
Voltam már nehéz helyzetekben, de ilyenben, hogy körülöttem egyik pillanatról a másikra minden összeomlik, még nem - vallotta be a Roadsternek adott interjújában Gerendai Károly üzletember, többek között a Costes tulajdonosa.
Fontos állomáshoz érkezett külföldi terjeszkedésében a Dorsum, egy magyar fintech vállalkozás: az ő rendszerüket használja a befektetési tanácsadás támogatására majd a lengyel BNP Paribas, amely mintegy 5 ezer privátbanki és 140 ezer prémium banki ügyféllel rendelkezik. A privátbanki piac, a vagyonkezelési szektor digitális transzformáción megy keresztül: az ügyfelek ma már egyértelműen megkövetelik a digitális csatornákat, miközben a személyes kapcsolat is elengedhetetlenül fontos része a tanácsadásnak, ez pedig nagy kihívás elé állítja a szolgáltatókat.
Gerendai Károly és a Szigetben meglévő tulajdonostársai most egy teljesen új területen, a fintech világában próbálnak szerencsét azzal, hogy részesedést vettek a Kő Róbert által vezetett Dorsumban. A 3 éve nemzetközi terjeszkedésben lévő Dorsum külföldön elsősorban digitális vagyonkezelési megoldásokat fejleszt bankoknak, a mostani befektetésből a cég további nemzetközi terjeszkedést finanszíroz majd, megtartva a korábbi core bizniszét. A Costes brandet építő párossal a Dorsum terveiről, a befektetés mögötti üzleti megfontolásokról és a Costes jövőjéről beszélgettünk.
Szerda este 18 óráig lehet elővételes jegyet venni az idei Szigetre.
Kft.-ből Zrt.-vé alakult át a legnagyobb hazai fesztivált szervező cég.
Az idei, 25. Sziget fesztiválon is nagyon sokan, mintegy 450 ezren szórakoztak. Gerendai Károly főszervező és Kádár Tamás cégvezető a keddi záró estén az MTI-nek azt mondta, a visszaesés a tavalyi adatokhoz képest általános európai tendencia, ugyanakkor a Szigetidei zenei felhozatalának összeállítása nem a legszerencsésebben alakult.
Nem a legjobb évét zárja a Sziget Fesztivál és a Balaton Sound, de a rendezvényeket lebonyolító cég, ami nemrég esett át a tulajdonosváltáson, mégis nyereséges lehet. Az Index a leköszönő Gerendai Károllyal és utódjával, Kádár Tamással beszélgetett, akik elmondták, hogy egyelőre az operatív működésben nem változott sok minden a tulajdonosváltás óta.
Mutatjuk a fontosabb tőzsdék nyitvatartását.
Márkus Gergellyel, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managerével beszélgettünk.
Az ünnepi héten apró szikra is elég lesz a nagy piaci mozgásokhoz.
A kisebb coinokban is lehet fantázia.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?